Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Pokorný byl oceněn za záchranu života během utkání Sm. Lhota "B" - Kestřany "B"

21. 9. 2016

ČESKÉ BUDĚJOVICE 21.9.2016 -

Na dnešní tiskové konferenci v Českých Budějovicích ocenil hejtman Jiří Zimola se zástupci Fotbalové asociace ČR trenéra, hráče a funkcionáře fotbalového klubu ze Smetanovy Lhoty na Písecku Jiřího Pokorného. Ten o prvním zářijovém víkendu neváhal a poskytl první pomoc hráči Kestřan Jiřímu Miňhovi, který při zápase ve Smetanově Lhotě na hřišti upadl do bezvědomí a nejevil známky života. Jiří Pokorný si věděl rady a zahájil resuscitaci, kterou později profesionální záchranáři označili za záchranu života.

poky-a-zimola.jpgJiří Pokorný si dnes vyslechl slova uznání od hejtmana Jiřího Zimoly i od Michala Prokeše z výkonného výboru Fotbalové asociace ČR. Od Krajského fotbalového svazu obdržel voucher, kterým se tento trenér s licencí C může přihlásit do kurzu pro získání UEFA B licence.  

 

Zachránce skromně poznamenal: "Sloužil jsem pět let v Bechyni v armádě a tam do nás první pomoc hustili pořád, takže jsem věděl, co mám dělat." Za Jiřím Miňhou se byl krátce po události podívat v nemocnici a byl rád, že už ho zastihl v relativně dobré kondici. "Měl z masáže srdce pochroumaná žebra, ale hlavní je, že to dobře dopadlo," řekl.

poky-a-poborak.jpgMezi těmi, kdo mu za tento čin stiskl uznale ruku, byl i Karel Poborský.  

 

 

 

 

Zdroj: jcted.cz

 
 

 

Portrét


Kontakt

OFS Písek

Tylova ulice 395
- Sportovní hala
397 01 Písek

telefon:
604 856 457

e-mail: ofspisek@seznam.cz

číslo účtu OFS Písek:
107-242460237/0100

Partneři


Novinky


Statistiky

Online: 2
Celkem: 490986
Měsíc: 3295
Den: 72